‹ Prev
Next ›
Kantek Pegboard Organizer Board with Accessories
17.40" Height x 21.50" Width x 3.80" Depth - Under Desk, Desktop - Black - Powder Coated Steel, Steel - 1 Each
19 Stock Available
- Secure mounting options: desk clamps, desk stand and hanging frame to set on your desk, hang from a privacy panel or mount on/under your desk
- Includes accessories - tray, pen cup, beverage holder, magnets and headphone holder
- Powder-coated steel panel
$59.04
LIST: $87.99
Product Details
General Information
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Manufacturer Part Number | PBS120B |
| Manufacturer Website Address | http://www.kantek.com |
| Brand Name | Kantek |
| Product Name | Pegboard Organizer Board with Accessories |
| Marketing Information | Pegboard Organizer with accessories includes a desk stand, desk clamps and hanging frame for secure, multipurpose mounting applications. Large, powder-coated steel panel measures 20.58" x 17". Set it on your desk, hang from a privacy panel or mount on or under your desk. Accessories include a tray, beverage holder, pen cup, magnets and headphone holder. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop Organizer |
Product Information
| Placement |
|
| Mount Type | Desk Mountable |
| Application/Usage | Multipurpose |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material |
|
| Height | 17.40" |
| Width | 21.50" |
| Depth | 3.80" |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | Yes |
| Country of Origin | China |
Description
Kantek Pegboard Organizer Board with Accessories
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.