- Easy-to-use design quickly adds grip to your fingertip
- Nongreasy formula will not stain skin, papers or clothes
- Perfect for use by executives, bank tellers and more
<
>
LEE Papercreme Fingertip Moistener
Light Pink - Greaseless - 3 / Pack
Product Code: LEE12010
Product Unit: PK3
16 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lee Products Company |
| Manufacturer Part Number | 12010 |
| Manufacturer Website Address | http://www.leeproducts.com |
| Brand Name | LEE |
| Product Line | Papercreme |
| Product Name | Papercreme Fingertip Moistener |
| Marketing Information | Fingertip moistener provides a grip to fingertips for those who sort, collate and count documents, currency and materials. The pleasantly fragrant formula is nongreasy and will not stain your skin, paper or clothes. Fingertip moistener is perfect for executives, bank tellers, cashiers, mailroom clerks and more. |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
| Product Type | Fingertip Moistener |
Product Information
| Application/Usage |
|
| Features | Greaseless |
Physical Characteristics
| Color Family | Pink |
| Product Color | Light Pink |
| Height | 1.9" |
| Width | 1.4" |
| Length | 1.4" |
| Weight (Approximate) | 0.38 oz |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Description
Light Pink - Greaseless - 3 / Pack
Alternative Products
-
Product Code: LEE1005045 Stock Available
-
Product Code: LEE10053425 Stock Available
-
Product Code: LEE10132223 Stock Available
-
Product Code: LEE10134682 Stock Available
-
Product Code: LEE10400408 Stock Available
-
Product Code: LEE12134178 Stock Available
-
Product Code: SPR01569147 Stock Available
-
Product Code: SPR0157064 Stock Available
-
Product Code: SPR01571231 Stock Available