‹ Prev
Next ›
Lorell Preference Training Table Connector
4.63" Width x 1.25" Depth x 0.37" Height - Metal - Black - 1 Set
100 Stock Available
- Designed to join 2 Lorell Preference Training Tables
- Keeps tables together as top flips up in one-way fold for easy storage
- Adjustable screws and blot washers for easy attachment
- Made of metal for reliability
$37.68
LIST: $107.00
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 60723 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Series | Preference |
| Product Name | Preference Training Table Connector |
| Marketing Information |
Reliable metal connector joins two Lorell Preference Training Tables and even keeps the tables together as the top flips up in a one-way fold for storage. Connector comes with two adjustable screws and four blot washers for easy attachment. |
| Packaged Quantity | 1 Set |
| Product Type | Connector |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Metal |
| Height | 0.37" |
| Width | 4.63" |
| Depth | 1.25" |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
| Additional Warranty Information |
LIMITED LORELL |
Description
Lorell Preference Training Table Connector
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.